plaża

Zwiedzanie na wakacjach

By Administratorek

20 października 2019

Plaże w Rewalu będą z pewnością cieszyć tych, dla których taki rodzaj wypoczynku jest jedną z podstawowych celów pobytu nad morzem a jest się gdzie z ręcznikiem rozkładać ponieważ plaże są szerokie, obfite w piasek a od strony lądu oddziela je klif. Możemy wylegując się na plaży podziwiać liczne ptactwo, które zasiada na drewnianych falochronach. Dla bardziej aktywnych i spragnionych większej aktywności plaże rewalskie to także zjeżdżalnie, dmuchane konstrukcje, skutery wodne lub udział w organizowanych turniejach siatkówki lub piłki plażowej.

Spacery są wspaniała przygodą, którą polecam każdemu, ponieważ po dwóch kilometrach wędrówki dotrzemy do Trzęsacza nie tracąc piasku pod stopami. Jeżeli będziemy spacerować wczesnym porankiem możemy spotkać rybaków wracających z połowów, co gwarantuje nam otrzymanie świeżej rybki. Dla wieczornych spacerowiczów Rewal ma zaproszenie na taras widokowy skąd rozciągają się piękne widoki na klif a na szczególną uwagę zasługują oglądane na tym tarasie przy Parkowe wschody i zachody słońca, które urzekają widokiem barw i są wspaniałym początkiem lub zakończeniem dnia. Rewal to także miejsce dla aktywnych a ci z kolei mogą liczyć na mnóstwo atrakcji. Jednym z nich jest największa i najnowocześniejsza hala sportowa jaką posiada województwo zachodniopomorskie.

Tutaj też możemy skorzystać z treningu na korcie tenisowym, w siłowni lub w saunie. Jeżeli chodzi o noclegi Rewal ma dla nas bardzo bogatą bazę noclegową, która może znajdować się zarówno w Rewalu jak i na jego obrzeżach, czyli w mniejszych przylegających miejscowościach. Noclegi Rewal to także baza która obejmuje swoim zasięgiem takie miejscowości jak Pobierowo, Niechorzew, Trzęsacz czy Pogorzelica. Zatrzymując się tam również będziemy mieli stały dostęp do morza a przy okazji warto jest zwiedzić ruiny w Trzęsaczu, którymi jest fragment kościoła z XV wieku jaki się jeszcze zachował mimo, że podmywająca go woda uszczupliła zabytek do jednej południowej ściany, dlatego też została ona zamknięta w połowie XIX wieku.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Tags: ,

About Administratorek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *