plaża

Popularny nadmorski kurort

By Administratorek

20 października 2019

Słońce odbija się od gładkiej tafli morza, którego szum i rytm zgrywa się z jego zachodem. Wieje ciepły zefir, którego delikatny jak woal dźwięk miesza się z odgłosem przesypywanych ziaren piasku, gdy spacerujesz po plaży, pozwalając by przypływy obmywały ci stopy albo chłodził butelkę zimnego piwa. Wieczory nad wielką wodą mają w sobie coś wyjątkowego i tak zawsze jest podczas moich letnich wizyt w Rewalu. Uwielbiam małe rybackie miasteczka, w których zapach wędzonej ryby roznosi się po całej okolicy a wczesnym rankiem można towarzyszyć rybakom i ich kutrom odprowadzając wzrokiem kolorowe lodzie, oddalające się od swojej stałej przystani.

Rewal to wspaniałe miasteczko również dlatego, że udało się mu ustrzec przed wysokimi budowlami z płyty i możemy tu spotkać przeważnie niskie domki i bujną zieloną roślinność na niewielkich osiedlach. Rewal warto odwiedzić szczególnie w porze letniej, ponieważ właśnie w sezonie Rewal obfituje w liczne atrakcje przewidziane dla bardziej i mniej wysportowanych turystów. Taki odpoczynek ma nieopisaną wartość dla zdrowia a sama obecność jodu w powietrzu dostarcza nam niezbędnych wartości wzmacniających odporność organizmu. Pokoi w Rewalu jest bardzo wiele w zależności od naszych potrzeb możemy wybierać pomiędzy apartamentami dla jednej lub dwóch osób lub pokojami wieloosobowymi, których cena będzie niższa.

Wartość jaką zapłacimy zależy również od lokalizacji naszego tymczasowego miejsca zamieszkania. Z doświadczenia wiem, że w tej samej cenie możemy otrzymać apartament o wysokim standardzie zlokalizowany około 15 minut od morza, jak i taki, który będzie miał niższy standard, ale za to będzie zlokalizowany blisko plaży lub nawet z widokiem na morze, przy którym czeka na nas szeroka piaszczysta plaża, czysta woda i wyjątkowe świeże powietrze. Będąc w tej nadmorskiej miejscowości położonej w zachodniej części wybrzeża zawsze jestem zadowolona z urlopu na co niewątpliwie wpływa podejście tutejszych mieszkańców do turystyki.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Tags: , ,

About Administratorek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *