plaża

Pomysł na idealny urlop

By Administratorek

20 października 2019

Dla wielu wypoczywających nad morzem czas wolny jaki tam spędzają kojarzy się z wylegiwaniem na plaży i łapaniem promieni słonecznych, które skutecznie wpływają na poziom opalenizny. Plaże nad polskim morzem wydają się być przeludnione a z lotu ptaka są zupełnie podobne do kolorowych pól usianych różnymi kwiatami. Oczywiście są to ręczniki i parasole, które plażowicze zabierają ze sobą. Ja wolę jednak używać nad morzem trochę innych uciech, które są fantastyczną zabawą szczególnie w okresie letnim. Już wiele razy byłam w Rewalu i cenię sobie to miasteczko za nieprzeciętny klimat, które je charakteryzuje.

Rywal położony jest na wysokim brzegu klifowym, co gwarantuje wspaniały mikroklimat i tym samym co roku przyciąga wielu turystów, w tym również mnie. Uwielbiam loty paralotnią, które są dla mnie niesamowitym przeżyciem tak samo zresztą jak jazda konna czy wizyta w bazie rybackiej, w której można zaraz po przypływie rybaków zjeść świeżą rybkę prosto z wędzarni. Jest to zresztą tradycja tego miasteczka i nie bez powodu zostało ono wybrane w 2007 roku najlepszą nadmorską miejscowością turystyczną. Jak możemy się dowiedzieć śledząc historię Rewala to swoje początki miasteczko miało około XV wieku stanowiąc właśnie osadę rybacką.

Jeśli interesują nas noclegi Rewal będzie miał dla nas wiele ciekawych propozycji, warto jednak zarezerwować je wcześniej aby przyjechać do przygotowanego i czekającego na nas pokoju. Jeśli chcemy wcześniej zarezerwować noclegi Rewal zaprasza nas przez liczne bazy noclegowe do zwiedzenia poszczególnych propozycji a ja zachęcam, aby zrobić rezerwacje z wyprzedzeniem, co pozwoli uniknąć gorączki poszukiwań w ostatnim momencie.  Możemy również zatrzymać się w przylegających do Rewala mniejszych miejscowościach, leżących bezpośrednio nad morzem takich jak Pobierowo, Niechorze, Trzęsacz czy Pogorzelica, w których cena wynajęcia pokoju będzie niższa niż w centrum miasta. Wówczas musimy wziąć pod uwagę ewentualne dojazdy do centrum miasta.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Tags: ,

About Administratorek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *