plaża

Nadmorskie atrakcje

By Administratorek

20 października 2019

Rewal jest przepiękną nadmorska miejscowością, która urzeka swoim klimatem i rybacką atmosferą. Tym którzy nie lubią długo spać mogę polecić wybranie się wczesnym rankiem do bazy rybackiej, kiedy to kutry wracają z połowów. Barwne łódki podpływają do brzegu wypełnione świeżą rybą, która szybko trafia na ruszt a następnie w brzuchy wygłodniałych turystów. Rybacy oferują kupno świeżej ryby prosto z kutra co dodatkowo podnosi jej smakową wartość. Kolejną z atrakcji dla osób, które lubią wcześnie rozpocząć dzień będzie spacer na ulice Parkową, gdzie znajduje się taras widokowy a stamtąd widok na przepiękne wschodu i zachody słońca.

Następnym elementem porannej wędrówki może być spacer do latarni morskiej, która powstała w 1866 roku i mierzy 45 metrów wysokości a to sprawia, że jest drugą co do wielkości latarnią nad morzem bałtyckim. Udało się po wojnie odbudować jej zniszczoną część, dzięki czemu możemy podziwiać z jej szczytu wspaniałe widoki na morze i okolice. Jeżeli planujemy pobyt na dłużej, pokoje Rewal nam udostępni za bardzo ciekawą cenę, co pozwoli cieszyć się dodatkowymi atrakcjami. Jeżeli chcemy wynająć pokoje Rewal zachęca do skorzystania z ogromnej bazy hotelowo turystycznej, więc na pewno znajdziemy coś dla siebie.

Po zakwaterowaniu warto się wybrać do Muzeum Kolei Wąskotorowej, w której znajdują się stare zabytkowe tabory oraz parowozy. Dotrzemy tam kolejka wąskotorową, która jeździ po trasie mijając Niechorzew, Trzęsacz i Trzebiatów dojeżdżając do Gryfic, gdzie znajduje się wspomniane muzeum. Jeżeli jesteśmy w Rewalu z większą grupa znajomych możemy wynająć parowóz z wagonikami i pojechać w wybrana trasę. Popołudnie możemy spędzić w siodle korzystając z oferty jazdy konnej jaka ma dla nas gospodarstwo agroturystyczne Bogdana Siwaka. Warto tez odwiedzić muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu w którym poznamy historię rybołówstwa a także obejrzymy wiele ciekawych eksponatów lub aktualnie prezentowana wystawę. Muzeum zaprasza na odbywające się tam również przedstawienia teatralne i wystawy.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Tags: ,

About Administratorek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *